Pragniemy poinformować, że w dniu 13 lutego 2018 roku w XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie z okazji organizowanego co roku Tygodnia Qltury odbyło się spotkanie młodzieży z kapralem Tomaszem Rożniatowskim, weteranem poszkodowanym na misji w Afganistanie. Wydarzenie stanowiło element projektu „Żywa historia – spotkanie z Weteranem”. Wtorkowe spotkanie było jednak wyjątkowe, ponieważ młodzież miała okazję wysłuchać historii o tym jak mimo ciężkich ran i głębokiej traumy spowodowanych najechaniem na ajdika w Afganistanie można wrócić do normalnego życia – i to wrócić przez duże W.

Podczas spotkania, które miało formę wywiadu, młodzież zadawała pytania dotyczące tego jak wyglądają misje wojskowe Polaków zagranicą oraz sposobu funkcjonowania żołnierzy w tak ekstremalnych warunkach, jakie panują w Afganistanie. Niektóre z pytań dotyczyły również bardziej prywatnej sfery życia, a mianowicie tego, dlaczego kapral Rożniatowski wybrał karierę w Wojsku Polskim oraz jak przebiega proces rehabilitacji poszkodowanych weteranów po powrocie do kraju. Część z pytań mogła wydawać się zaskakująca, aczkolwiek zaproszony gość nie unikał odpowiedzi na żadne z nich. Podczas spotkania można było usłyszeć wiele anegdot oraz zaskakujących historii z dnia powszedniego żołnierza na misji. Licealiści zainteresowani byli również aktywnością sportową Tomasza Różniatowskiego. W tym miejscu należy zaznaczyć, że jest on w trakcie okresu przygotowawczego do wyjazdu z polską reprezentacją na zawody Invictus Games, międzynarodowe wydarzenie sportowe zainicjowane przez księcia Harrego w celu aktywizacji środowisk weteranów z różnych krajów – Polska w tym roku będzie po raz pierwszy brała udział w tych zawodach.

Już w najbliższym czasie na naszym Facebooku odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą gra „Wojsko Polskie – misje zagraniczne”. Zapraszamy w związku z tym do śledzenia naszego profilu, a zainteresowanych programem nauczycieli i szkoły zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule wiadomości prosimy zamieścić nazwę programu: Żywa historia – spotkanie z Weteranem) lub telefonicznego (+48 793 411 031) z WIIS.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego podmioty zainteresowane wsparciem przedsięwzięcia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy także do kontaktu z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, zapoznania się z jego ofertą edukacyjną, księgozbiorem biblioteki specjalistycznej oraz odwiedzin Centrum. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: centrum-weterana.mon.gov.pl


 

 
trojkat szary
KONTAKT

WARSZAWSKI INSTYTUT
INICJATYW STRATEGICZNYCH

ul. Puchaczy 25, 02-837 Warszawa
telefon: +48 793 411 031
e-mail: biuro@wiis.org.pl
KRS: 0000651459    NIP: 7010640064    REGON: 366037554
Nr rachunku: 82 1750 0012 0000 0000 3573 5755

facetwit

 


 

STATUT FUNDACJI

 

PARTNERZY

logo stratfor          Logo WBNiL             TS            logocw n0iRdjL