Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych (WIIS) ma przyjemność poinformować, że już w najbliższym czasie rozpoczyna projekt "Baza przemysłowo-badawcza Marynarki Wojennej RP 2.0", który odbywać się będzie pod patronatem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Patronaty medialne nad wydarzeniem objęły portal Gospodarkamorska.pl, Portalstoczniowy.pl oraz miesięcznik Nowa Technika Wojskowa.

Cele projektu:
•    Zmapowanie obecnych zdolności bazy przemysłowo-badawczej Marynarki Wojennej RP;
•    Określenie najistotniejszych braków oraz potrzebnych zmian w tym zakresie;
•    Umiejscowienie badanego zjawiska w kontekście procesu modernizacji Marynarki Wojennej RP.

Pierwszy etap projektu stanowi rozesłanie ankiety do polskich podmiotów zaliczających się do bazy przemysłowo-badawczej na potrzeby Marynarki Wojennej RP (stoczni i szerokiego grona podwykonawców i producentów wyposażenia oraz uzbrojenia), odbycie przez przedstawicieli WIIS wizyt studyjnych w tych instytucjach oraz przeprowadzenie analizy danych zastanych. Następnie zostanie zorganizowany warsztat polegający na prezentacji poszczególnych podmiotów przemysłowych, badawczych i naukowych. Spotkanie będzie wzbogacone o dyskusję nad zaprezentowanymi materiałami oraz próbę określenia jakie są główne braki kompetencyjne, infrastrukturalne i organizacyjne, a także wypracowanie rekomendacji w jaki sposób należy je uzupełniać.

Wyniki projektu zostaną zaprezentowane na specjalnym seminarium, gdzie wypracowane dotychczas wnioski będą weryfikowane w gronie ekspertów, a następnie rozesłane także w formie policy paper z mapą kompetencji do głównych decydentów w procesie modernizacji morskiego rodzaju sił zbrojnych.

Zainteresowane projektem instytucje zapraszamy do kontaktu mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wiadomości prosimy zamieścić nazwę programu: Baza przemysłowo-badawcza Marynarki Wojennej RP 2.0) lub telefonicznego (+48 793 411 031) z WIIS.

 
trojkat szary
KONTAKT

WARSZAWSKI INSTYTUT
INICJATYW STRATEGICZNYCH

ul. Puchaczy 25, 02-837 Warszawa
telefon: +48 793 411 031
e-mail: biuro@wiis.org.pl
KRS: 0000651459    NIP: 7010640064    REGON: 366037554
Nr rachunku: 82 1750 0012 0000 0000 3573 5755

facetwit

 


 

STATUT FUNDACJI

 

PARTNERZY

logo stratfor          Logo WBNiL             TS            logocw n0iRdjL