W dniach 22 i 23 października Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych wraz przedstawicielami Centrum Weterana Poza Granicami Państwa oraz Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego rozpoczął realizację projektu „Żywa historia – spotkanie z Weteranem” w nowym roku szkolnym. Spotkania z dolnośląską młodzieżą odbywały się w Oleśnicy i Oławie. Kilkuset uczestników zajęć wysłuchało prezentacji multimedialnych pt. ”Wojsko Polskie w działach poza granicami państwa” przygotowanej przez Zespół Edukacji i Tradycji CWPGP. Podczas spotkania swoimi wspomnieniami podzielili się Weterani misji ks. ppłk Władysław Jasica, sierż. w st. spocz. Czesław Sokołek oraz chor. rez. Mariusz Sybilski. Poprzez Skype połączono się z p. Michałem Matrajem, który obecnie pełni służbę ratownika medycznego w Afganistanie. W trakcie prezentacji prowadzonej przez kierownika Zespołu Edukacji i Tradycji CWPGP mł. chor. w st. spocz. Andrzeja Korusa, odbywały się konkursy, w których zwycięzcy nagradzani byli upominkami w postaci gier planszowych „Wojsko Polskie – misje zagraniczne” oraz prezentami od Centrum Weterana.

Zainteresowanych programem „Żywa historia – spotkanie z Weteranem” nauczycieli i szkoły zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule wiadomości prosimy zamieścić nazwę programu: Żywa historia – spotkanie z Weteranem) lub telefonicznego (+48 601 894 644) z WIIS.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego podmioty zainteresowane wsparciem przedsięwzięcia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy także do kontaktu z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, zapoznania się z jego ofertą edukacyjną, księgozbiorem biblioteki specjalistycznej oraz odwiedzin Centrum. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: centrum-weterana.mon.gov.pl.


 

 
trojkat szary
KONTAKT

WARSZAWSKI INSTYTUT
INICJATYW STRATEGICZNYCH

ul. Puchaczy 25, 02-837 Warszawa
telefon: +48 793 411 031
e-mail: biuro@wiis.org.pl
KRS: 0000651459    NIP: 7010640064    REGON: 366037554
Nr rachunku: 82 1750 0012 0000 0000 3573 5755

facetwit

 


 

STATUT FUNDACJI

 

PARTNERZY

logo stratfor          Logo WBNiL             TS            logocw n0iRdjL