22 listopada mieliśmy przyjemność odwiedzić Łomżę. W siedzibie Wyższej Szkoły Agrobiznesu wraz z przedstawicielami Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa zrealizowaliśmy kolejne zajęcia w ramach programu edukacyjnego „Żywa historia – spotkanie z Weteranem”. Tym razem prelekcji przygotowanej przez kierownika Zespołu Edukacji i Tradycji CWPGP mł. chor. w st. spocz. Andrzeja Korusa wysłuchało niemalże pięciuset łomżyńskich uczniów. Zgromadzona młodzież to uczniowie Akademickich Szkół Ogólnokształcących, Akademickich Szkół Ponadgimnazjalnych, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Podczas spotkania młodzież miała okazję wysłuchać wspomnień uczestników misji, porozmawiać przez skype z Michałem Matrajem - ratownikiem medycznym aktualnie przebywającym na służbie w Afganistanie, a przede wszystkim zapoznać się z istotą i celem udziału Wojska Polskiego, Policji i innych służb mundurowych w misjach zagranicznych. Uczestnicy zajęć brali udział w konkursach, w których nagrodą były gry planszowe pn. „Wojsko Polskie - misje zagraniczne” wydane przez Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych oraz upominki przygotowane Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Zainteresowanych programem „Żywa historia – spotkanie z Weteranem” nauczycieli i szkoły zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule wiadomości prosimy zamieścić nazwę programu: Żywa historia – spotkanie z Weteranem) lub telefonicznego (+48 601 894 644) z WIIS.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego podmioty zainteresowane wsparciem przedsięwzięcia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy także do kontaktu z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, zapoznania się z jego ofertą edukacyjną, księgozbiorem biblioteki specjalistycznej oraz odwiedzin Centrum. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: centrum-weterana.mon.gov.pl.


 

 
trojkat szary
KONTAKT

WARSZAWSKI INSTYTUT
INICJATYW STRATEGICZNYCH

ul. Puchaczy 25, 02-837 Warszawa
telefon: +48 793 411 031
e-mail: biuro@wiis.org.pl
KRS: 0000651459    NIP: 7010640064    REGON: 366037554
Nr rachunku: 82 1750 0012 0000 0000 3573 5755

facetwit

 


 

STATUT FUNDACJI

 

PARTNERZY

logo stratfor          Logo WBNiL             TS            logocw n0iRdjL