W dniach 5-8 lutego br. na zaproszenie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych uczestniczył w spotkaniach edukacyjnych dotyczących udziału polskich żołnierzy w misjach zagranicznych. Spotkania odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Młodzież uczestnicząca w multimedialnych prelekcjach prowadzonych przez Zespół Edukacji i Tradycji Centrum Weterana wysłuchała wspomnień z misji ks. kan. ppłk Władysława Jasicy oraz oddała honory żołnierzom poległym w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Podczas spotkań uczniowie brali udział w konkursach, w których nagrodami były gry edukacyjne Warszawskiego Instytutu Inicjatyw Strategicznych tj. „Wojsko Polskie – Misje Zagraniczne” oraz „100 Niepodległych”. W ciągu zaledwie czterech dni przeprowadzonych zostało siedem spotkań, w których wzięło udział ponad ośmiuset uczniów i nauczycieli. Entuzjazm i zaangażowanie młodzieży podczas prelekcji stanowią najlepszą recenzję zrealizowanych spotkań.

Zainteresowanych programem „Żywa historia – spotkanie z Weteranem” nauczycieli i szkoły zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule wiadomości prosimy zamieścić nazwę programu: Żywa historia – spotkanie z Weteranem) lub telefonicznego (+48 601 894 644) z WIIS.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego podmioty zainteresowane wsparciem przedsięwzięcia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy także do kontaktu z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, zapoznania się z jego ofertą edukacyjną, księgozbiorem biblioteki specjalistycznej oraz do odwiedzin Centrum. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: centrum-weterana.mon.gov.pl.


 

 
trojkat szary
KONTAKT

WARSZAWSKI INSTYTUT
INICJATYW STRATEGICZNYCH

ul. Puchaczy 25, 02-837 Warszawa
telefon: +48 793 411 031
e-mail: biuro@wiis.org.pl
KRS: 0000651459    NIP: 7010640064    REGON: 366037554
Nr rachunku: 82 1750 0012 0000 0000 3573 5755

facetwit

 


 

STATUT FUNDACJI

 

PARTNERZY

logo stratfor          Logo WBNiL             TS            logocw n0iRdjL