21 lutego br. Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych uczestniczył w spotkaniach realizowanych przez Centrum Weterana Poza Granicami Państwa. Na zaproszenie Fundacji „Szturman” zajęcia odbyły się Trzebnicy. Tradycyjnie młodzież zaproszona do udziału w przedsięwzięciu dowiedziała się o historii i doświadczeniach Weteranów biorących udział w misjach zagranicznych. Niespodzianką dla uczestników spotkania była rozmowa z obecnym na misji ratownikiem medycznym Michałem Matrajem oraz ks. kan. ppłk Władysławem Jasicą. Podczas spotkania odbywały się konkursy, w których nagrodami były gry planszowe „Wojsko Polskie Misje Zagraniczne” oraz gry karciane „100 Niepodległych”.

Zgodnie z założeniami misji edukacyjnej WIIS oraz programu „Żywa historia – spotkanie z Weteranem”, fundacja za każdym razem stara się docierać do innej miejscowości z rożnych regionów i województw kraju. Ciepłe przyjęcie w Trzebnicy zdecydowanie może świadczyć o tym, że kolejna misja zakończona została sukcesem.

Zainteresowanych programem „Żywa historia – spotkanie z Weteranem” nauczycieli i szkoły zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule wiadomości prosimy zamieścić nazwę programu: Żywa historia – spotkanie z Weteranem) lub telefonicznego (+48 601 894 644) z WIIS.

Zapraszamy także do kontaktu mailowego podmioty zainteresowane wsparciem przedsięwzięcia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy także do kontaktu z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, zapoznania się z jego ofertą edukacyjną, księgozbiorem biblioteki specjalistycznej oraz odwiedzin Centrum. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: centrum-weterana.mon.gov.pl.


 

 
trojkat szary
KONTAKT

WARSZAWSKI INSTYTUT
INICJATYW STRATEGICZNYCH

ul. Puchaczy 25, 02-837 Warszawa
telefon: +48 793 411 031
e-mail: biuro@wiis.org.pl
KRS: 0000651459    NIP: 7010640064    REGON: 366037554
Nr rachunku: 82 1750 0012 0000 0000 3573 5755

facetwit

 


 

STATUT FUNDACJI

 

PARTNERZY

logo stratfor          Logo WBNiL             TS            logocw n0iRdjL